szukaj w serwisie

szukaj


Jak zostać wolontariuszem

Jak zostać wolontariuszem w Naszym Sztabie

 Są dwa sposoby:

1. rejestracja online na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl

2. w tradycyjny sposób - pobierając i wypełniając ankietę ->POBIERZ

Pamiętaj! przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

 

Jak się zarejestrować? 

 W tym roku, żeby ułatwić sztabom i kwestującym rejestrację i przekazywanie niezbędnych danych, wprowadziliśmy nowe formy zgłaszania się wolontariuszy.  

 

      • rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony wolontariusze.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz skontaktować się ze Sztabem aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Rejestracja za pomocą TOKENÓW 

 Niektóre sztaby wykorzystują podczas rejestracji tokeny, czyli specjalne kody.  Możesz go dostać w siedzibie Sztabu lub od koordynatora wolontariuszy. Sztab, który korzysta z tego wariantu rekrutacji preferuje wcześniejsze spotkanie się z wolontariuszem i omówienie zasad rekrutacji. Po otrzymaniu TOKENA będziesz miał 100% pewności, że zostaniesz wolontariuszem.

 Jak to działa? 

 1. Dostajesz od sztabu TOKEN 

 2. Rejestrujesz się na www.wolontariusze.wosp.org.pl (podajesz swoje dane i dodajesz zdjęcie) 

 3. Po zalogowaniu na www.wolontariusze.wosp.org.pl wpisujesz w wyszukiwarkę swój TOKEN. Wynikiem jest Twój sztab. Możesz się do niego zgłosić. 

 4. Po przesłaniu zgłoszenia musisz poczekać na sprawdzenie jakości Twojego zdjęcia.

 5. Skontaktuj się ze Sztabem aby mógł on zweryfikować poprawność Twoich danych.

 

W ten sposób na wolontariusze.wosp.org.pl może zarejestrować się osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia TOKEN powinna przekazać swojemu opiekunowi. Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem - musisz udać się skontaktować ze Sztabem aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. 

 SKARBONY STACJONARNE - formularz -> http://wosp.wodzislaw.org.pl/ftp/formularz-puszki-stacjonarnej.pdf

KORESPONDENCJE Z NASZYM SZTABEM WYSYŁAĆ NA ADRES - sztab@ wb.pl

 

Dlaczego osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz?

 Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. Ustawa dotycząca przetwarzania danych osobowych to definiuje, a GIODO weryfikuje. Dbajmy wspólnie o bezpieczne przetwarzanie danych osobowych!

 Na ulicach miast i miasteczek wolontariusze kwestują tylko w czasie Finału

Na ulicach miast i miasteczek wolontariusze kwestują tylko w czasie Finału

 

Jak wygląda Twoja praca w dniu Finału?

 Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Pamiętaj! zbierasz pieniądze tylko i wyłącznie w dzień Finału tj. 14 stycznia 2018r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej. 

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń. 

 

1. pobierz ankietę i wypełnij ją -> http://wb.pl/ftp/ankieta_wosp.doc

2.         a - dołącz zdjęcie do identyfikatora (wzór na dole), koniecznie wpisz w temacie maila imię i nazwisko

            b - dostarcz ankietę do Sztabu lub do koordynatora lub wyślij mailem  

3. czekaj na info do sztabu jak otrzymać oświadczenie (sprawdź pocztę e-mail lub zapytaj koordynatora)

4. sprawdź dane - załatw pieczątkę szkoły lub zakładu pracy, podpisz (jeżeli nie masz ukończonych 18 lat poproś rodzica lub opiekuna o zgodę na udział i podpis

5. dostarcz gotowe oświadczenie do Sztabu lub do koordynatora

6. czekaj na informacje gdzie odebrać identyfikator i puszkę z sercami

powodzenia

Koordynatorzy: Michał Funikowski tel.: 508 095 217, mail: michal.funikowski @gmail.com, Witold Bornikowski tel.: 501 740 509 witold @wb.pl